O značce

Přes 70 let žije společnost Asics vášní pro sport i zdravé tělo. Stejně dlouho se věnuje vývoji nových technologií a materiálů, které chrání váš pohybový aparát, a tvoří z nich sportovní i každodenní stylovou obuv a výbavu. Opatrujte své tělo a užívejte si sport po celý život.

Běh

Před více než 60 lety v Asics vyvinuli první botu určenou přímo na běh - a rovnou na maratonský. Od té doby čerpají ze svých zkušeností, i ze zkušeností profesionálních běžců a tím jsou schopni přesně reagovat na jakákoliv úskalí i možnosti, které přichází s novými materiály a technologiemi. Proto vám již desítky let přináší to nejlepší, co svět běhu zná. V Asics zároveň pamatují na vaše zdraví a konstruují obuv, která pomáhá předejít únavovým zraněním.

Asics pro běh
Asics pro halové sporty

Halové sporty

Při pohybu na tvrdém povrchu je více než jinde důležité, aby vaše nohy chránila specifická konstrukce bot. Obuv musí být vyrobena z kvalitních materiálů, které vám v kombinaci se stavbou boty umožní sportovat dlouhá léta a i v pokročilém věku vám dovolí zahrát si oblíbený indoorový sport. Halová obuv Asics chrání vaše klouby před tvrdými nárazy a díky tomu předchází nebezpečnému opotřebování chrupavky.

Onitsuka Tiger

Kombinace sportovního vzhledu a speciální konstrukce, která přináší dokonalé pohodlí, okouzlí nejednoho majitele bot Onitsuka Tiger. Jde nejen o pohodlí, ale i o zdraví v každém kroku, které vám boty Onitsuka Tiger zajistí bezezbytku. Využívají znalostí a technologií Asics, aby se mohly pyšnit unikátní konstrukcí, které přivede vaše nohy do sedmého nebe.

Onitsuka Tiger
Asics Tiger

Asics Tiger

V roce 2015 se značka vrátila v návaznosti na rozvíjející se ležérně-sportovní životní styl. Znovuzrozená řada obuvi Asics provazuje sport s každodenními aktivitami. Technologie použité při výrobě sportovní obuvi jsou zabalené v unikátním designu inspirovaném prvními modely bot Tiger. Díky nim si i dnes můžete užívat cestu do práce i všemožné pracovní aktivity.

Historie

Když se Kihachiro Onitsuka vrátil domů z války, založil si roku 1949 ve městě Kóbe obuvnickou společnost. Uvízla mu v hlavě slova jeho kamaráda z války. Tenkrát mu Kohei Hori pověděl: „měl by jsi ctít zdravou duši ve zdravém těle“. Ani ne rok po založení firmy Kihachiro Onitsuka najmul čtyři zaměstnance a přeorganizoval společnost na ONITSUKA Co., Ltd. a pustil se do výroby sportovních bot.

Historie Asics

První boty

První vyrobené boty

Slova jeho přítele ho přiměla pustit se do výroby atletických bot zaměřených na udržení zdravých nohou na nepřirozeně tvrdém povrchu a začal vyvíjet speciální boty na basketbal. O pár let později, v roce 1953 vytvořil Onitsuka první boty na maraton a od roku 1960 dostaly všechny boty pořádnou dávku ventilace, aby byly nohy v tom nejlepším pohodlí.

Vznik značky Asics

Roku 1977 se spojili tři majitelé třech společností, které vyráběli sportovní výbavu. Z ONITSUKA Co., Ltd., GTO Co., Ltd., a JELENK Co., Ltd. se tak rázem stalo ASICS Co., Ltd. Jejich hlavní myšlenka byla jasná - spojit japonskou jednoduchost se sparťanskou výdrží a využívat při tom materiály, které se mimořádně hodí k lidskému tělu.

Vznik Asics
Nejlehčí bota

Rozšíření dalších sportů

Éra sensorů, biomechaniky a mezipodešve z materiálu EVA nahrávala na smeč. V tu ránu byla na světě nejlehčí běžecká bota své doby. Největší zlom nastal mezi lety 1960 a 1980, kdy v Asics vyráběli obuv pro všechny zátěžové druhy sportu. Od té doby neustále prohlubují a zúročují své poznatky a vytváří výjimečné boty pro sport i volné chvíle.

Gel, základ tlumení

Neustálým vylepšováním mezipodešve v Asics vyvinuli gelovou výstelku. Ta je po mnoho let povyšována na lepší a lepší úrovně a stala se jedním ze základních stavebních kamenů při konstrukci sportovních bot. Od devadesátých let má institut Asics vlastní tréninkové dráhy a hřiště na nepřeberné množství sportů.

Gelová výstelka
Legendy Asics

Legendy, které znáte

Díky svým prostředkům mohou v Asics okamžitě testovat nejnovější produkty a vést je k dokonalosti. Skvělým příkladem jsou Kayano a GT-2000, které poprvé vyrobili roku 1993, a také Nimbus (1999). Tyto boty si běžci natolik oblíbili, že se vyrábí dodnes. Nimbus a Kayano mají přes dvacet aktualizovaných modelů s nadupanými technologiemi a materiály.